Promocja kulinarna miejskich Hal Targowych - "Gdynia i Północne Kaszuby zawsze w smak"

"Poznaj smaki kuchni Północnych Kaszub" - taka idea przyświecała twórcom mini przewodnika kulinarnego po obszarze Gdyni oraz Kaszub Północnych. Wydawnictwo, które promuje także zespół miejskich Hal Targowych w Gdyni, zostało opracowane dzięki współpracy samorządów oraz Partnerów porozumienia metropolitalnego Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów Forum NORDA. 

Regionalne produkty oraz tradycyjne potrawy serwują lokalni restauratorzy oraz wytwórcy. Jak do nich trafić oraz czego spróbować opisuje folder smaków kaszubskich wydany przez Metropolitalne Forum Norda. 

Przewodnik „Gdynia i Północne Kaszuby zawsze w smak” dostępny jest zarówno w wersji drukowanej (np. w Miejskiej Informacji w Gdyni), jak i elektronicznej. Wydawnictwo propaguje i odkrywa kuchnię kaszubską wraz z jej regionalnymi produktami.

Link do wersji elektronicznej wydawnictwa - "Gdynia i Północne Kaszuby zawsze w smak"

Kilkukrotnie w broszurze została zaprezentowana oferta miejskich Hal Targowych w Gdyni, których wyróżnikiem jest m.in. "Hale Targowe w Gdyni są miejscem sprzedaży najlepszych produktów rolnych, spożywczych i kulinarnych, głównie z upraw regionalnych, w tym gospodarstw i zakładów przetwórczych na Kaszubach". 

W broszurze przywołane zostały ponadto specjały regionalne z terenu Kaszub, a zatem np. blutka (kaszubska wędlina z podrobów), leberka (pasztetowa), młodzowy kuch, worzta w weku, musztarda z jabłek, zylc i tradycyjne ruchanki. Folder podaje miejsca, gdzie można spróbować i kupić wszystkie te specjały. Przygotowany został również kalendarz imprez kulinarnych organizowanych w gminach Północnych Kaszub.

Premiera broszury miała miejsce 9 listopada w Hali Łukowej Gdyńskich Hal Targowych.