Hala kreatywne - warsztaty GREEN Design - wstęp wolny

18 października oraz 8 listopada, godz. 11:00-13:30, Hala Targowa w Gdyni, ul. Wójta Radtkego 36, Pawilon 74 (Hala Łukowa)

Zapraszamy na cykl spotkań - warsztatów designerskich dedykowanych dla młodzieży oraz dzieci (od 6-12 lat). Pobudzanie oraz trenowanie wyobraźni, a także odkrywanie talentu do tworzenia autorskich kompozycji. W trakcie zajęć dzieci poznają podstawowe zagadnienia z zakresu designu, wcielając się w rolę projektantów będą tworzyć własne konstrukcje, w tym nowatorskie rozwiązania koncepcyjne przedmiotów codziennego użytku.

  • Uczestnicy warsztatów dowiedzą się dlaczego projektowanie jest ważne, czym jest przestrzeń i jaką rolę w jej kształtowaniu odgrywa kolor, perspektywa, proporcje. 
  • Ważnym elementem programu jest zwiększenie świadomości ekologicznej,zainspirowanie do działań związanych z właściwymi zachowaniami dotyczącymi ochrony środowiska naturalnego. 
  • Design dzieci – spotkania kreatywne i warsztaty z projektowania to między innymi ćwiczenie percepcji, stymulowanie i rozwijanie naturalnych zdolności, nauka estetyki, koncentracji, logiki oraz oryginalnego podejścia do zadań.

 Tematy warsztatów dla dzieci D.I.Y./Eko design:

1 spotkanie

-        Projektowanie przedmiotu (regał, witryna).

-        Miasto-państwo (planowanie modelowego miasta 3d).

-        Typografia (mój alfabet, style czcionek).

-        Lampiony/maski - przebrania halloween.

2 spotkanie

-        Projektowanie przedmiotu (dobrze zapakowane/opakowania).

-        Drzewko urodzinowe.

-        Torba/pokrowiec na laptop, tablet, telefon.

-        Warcaby.

 3 spotkanie - edycja adwentowa

-        Projektowanie przedmiotu (wieszak do mojego pokoju).

-        Ramka foto.

-        Niezbędnik na biurko.

-        Stroiki /ozdoby okolicznościowe.