Punkt repasacji pończoch w Muzeum Kameralnym Hal Targowych

Miejskie Hale Targowe oprócz walorów architektonicznych, wielu mieszańcom Polski kojarzą się z wytyczaniem trendów modowych w okresie lat 60'-80’.

To Hale Targowe w Gdyni były w tamtych latach „Pewexem” wśród ogólnie panującej niedostępności wszelkiego rodzaju produktów oraz materiałów. Tutaj bez problemu mogliśmy zaopatrzyć się w wymarzone markowe jeansy Wrangler, oryginalne obuwie sportowe Adidas, czy włoskie szpilki od Prady.

Pragniemy przypomnieć oraz podkreślić tę istotną część działalności Hal związaną ze stylem życia, modą, handlem oraz lokalnym rzemiosłem - głównie poprzez organizację otwartych warsztatów, prelekcji oraz pokazów.

W najbliższą sobotę 17 marca w Muzeum Kameralnym (podziemie Hali Łukowej) zostanie uruchomiony oryginalny:

PUNKT REPASACJI POŃCZOCH

Czyli miejsce, w którym usługa krawiecka - najwyższych lotów rzemiosło - łączy się ze sztuką. Pokaz repasacji pończoch na żywo - przeniesiony wprost do podziemi Hali Łukowej z czasów PRL. - w ramach pokazu (oraz oferowanych usług), dowiemy się, z przymrużeniem oka, co to było „oczek podciąganie”. Zasłuchamy się także w niezwykłe opowieści z historii powstania pończoch, patentek i rajstop. Wyjaśnimy też skąd się one wzięły w rzeczywistości powojennej Polski i gdzie można było je zdobyć w Gdyni.

Zapraszamy od godziny 10.30 do 12.30

Pokaz poprowadzi Elżbieta Konieczna z Karuzela Pasji