5 czerwca, Spacer specjalny - kulinarne i handlowe historie Gdyni i Hal Targowych cz. III

Po raz kolejny zapraszamy na autorski cykl spacerów o historiach kulinarnych i handlowych Hal Targowych oraz miasta Gdyni. Tym razem spotykamy się w targowy piątek, w czasie czerwcowego długiego weekendu. W czasie naszych spacerów odwiedzamy i poznajemy miejsca codziennej pracy zwykłych-niezwykłych ludzi, a także poznajemy zapomniane smaki i lokalne receptury kulinarne.

 

  • Kiedy ?          5 czerwca (piątek), godz. 12:00
  • Gdzie?           pod zegarem - przy wejściu wejście głównym do Hali Łukowej

Sięgniemy do historii tych miejsc i opowieści ludzi sprzed kilkudziesięciu lat. Rozpoczniemy od kulinarnej niespodzianki na Hali Targowej i zasmakujemy czegoś wyjątkowego, potem wypełni nas opowieść o rybach, a następnie obejrzymy pewne drzwi i odkryjemy tajemnicę kluczy, by wreszcie zagłębić się w pięknie kwiatów i owoców. Wyjdziemy na miasto i w Gdyni poznamy ciekawą opowieść o tym, co łączy Halę Targową z ulicą Abrahama, a także interesująco opowiemy o futrach, zaś naszą wyprawę zakończymy kulinarnymi niespodziankami z kuchni południowej, potem doznając aromatu polskiego smaku.

Będą oczywiście zagadki, a interesujące konkursy pozwolą nam na kreatywną zabawę zakończoną nietuzinkowymi nagrodamiAtrakcją spaceru będzie także wystawa fotografii archiwalnych - historycznych miejskich Hal Targowych w Gdyni (1936-1992 r.).

Zapraszamy także wszystkich kreatywnych, w tym pasjonatów miłośników fotografii mobilnej (# architektura # kulinaria # ludzie) oraz reportażowej.  Najlepsze fotografie nagrodzimy zestawami pamiątek hal targowych oraz Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.