Moda na Halach

Polska jakość i tradycje, hity z importu

Miejskie Hale Targowe przez dziesięciolecia zaopatrywały Gdynian w asortyment  niedostępny lub trudny do zdobycia w oficjalnej sprzedaży detalicznej. Szczególnie poszukiwana  była markowa odzież z krajów zachodnich, dostępna za złotówki praktycznie wyłącznie tutaj. Modną odzież z metką made in USA lub made in ITALY można była jeszcze kupić za dewizy lub bony towarowe w sklepach PEWEX (wcześniej PeKaO) czy gdyńskiej Baltonie. Kupcy gdyńskiej Hali stali się specjalistami od zdobywania i rozpoznawania oryginalnych, najbardziej pożądanych spodni i bluz jeansowych np. Levis Straus, Rifle, Mustangi  czy Lee, a także tureckich swetrów czy niemieckiego obuwia sportowego - głównie marki Adidas i Puma.

Obecnie na Hali działa kilkadziesiąt stoisk z konfekcją męską, damską i dziecięcą, w tym najwięcej na Hali Płaskiej oraz Hali Łukowej. Największym powodzeniem cieszą się niedrogie męskie garnitury (produkcji polskiej), modne bluzki i dodatki damskie, a także odzież sportowa, w tym krajowa i importowana głównie z Turcji, Azji oraz Włoch. 

Przykładowi kupcy oraz stoiska modowe:

  • Marzena Ossowska  - "Look Mania", Box 34 w Hali Łukowej w butiku znajdą panie coś dla siebie w stylu casual od producentów polskich, włoskich i francuskich. Osobista stylizacja.

  • Marek Długosz - prowadzi i zaopatruje kilka stoisk, w tym na Płaskiej, specjalizuje się głównie w odzieży męskiej, takiej jak garnitury, koszule i płaszcze. Pan Marek potrafi precyzyjnie dobrać klientom optymalny do sylwetki fason i rozmiar garnituru, koszuli oraz najbardziej modne dodatki. W przypadku potrzeby drobnych poprawek można skorzystać z błyskawicznych i tanich usług lokalnych punktów krawieckich na Halach.
  • Marek Jabłoński  - to jeden z najbardziej doświadczonych kupców Hal Targowych w Gdyni, prowadzi sklep z odzieżą sportową i turystyczną (stoisko nr 367, Plac Targowy), w tym dział dedykowany kibicom, a także stoisko z tureckimi swetrami oraz kurtkami z wysokiej klasy membraną oddychającą (Soft Shell), które do Gdyni sprowadza osobiście.
  • Ewa Brosz - box 229 - z różnorodną ofertą odzieży damskiej, dostosowanej do pory roku oraz obowiązujących trendów, sklep mieści się na przejściu z Hali Łukowej do Hali Płaskiej, obecnie modne są m.in. płaszczyki wiosenne w jasnych kolorach (właścicielka sklepu, osobiście prezentuje modny płaszczyk na poniższej fotografii)
  • "Verona sklep" - box 64 na Hali Łukowej - jeden z najlepiej wyposażonych w asortyment odzieży damskiej, od sukienek, płaszczów, bluzek, T-shirtów po ogromny wybór spodni, jeansów, leginsów. Prowadząca sklep Pani Beata, osobiście wybiera asortyment, często słuchając także podpowiedzi wiernych klientek. 
  • Kaszuba - GeniuszBox 57 -  elegancki butik z bogatą ofertą odzieży damskiej na Hali Łukowej. Moda dla kobiet w różnym wieku, ceny zróżnicowane.