Owoce egzotyczne

Bazar różnych stron świata

Handel na styku z portem morskim, czyli świat na wyciągnięcie ręki
Miejskie Hale Targowe to miejsce bardzo blisko związane z Portem Morskim Gdyni. Bliskość Portu oraz infrastruktury portowej zobowiązuje. Gdynia utrzymuje regularne szlaki transportowe z pięcioma kontynentami i kilkudziesięcioma największymi portami na świecie.

Z krajów egzotycznych do ... Hal Targowych
Transporty drogą morską, nieznanych wcześniej na naszym rynku owoców egzotycznych, pozwoliły na rozwinięcie oferty oraz zwiększenie sprzedaży wielu lokalnym stoiskom i bazarom owocowym.

  • Pani Urszula Jaworska prowadzi swój pawilon (nr 149) już od kilkudziesięciu lat. To właśnie dzięki Pani Urszuli mieszkańcy Trójmiasta po raz pierwszy poznali smak takich owoców i warzyw egzotycznych jak papaja, maracuja, kiwi, melon czy pamelo.

  • Jeden z najstarszych stażem sprzedawców na Halach, Pan Marek Littwin (nr 236), prowadzi swoje stoisko owocowo-warzywno, jak sam podkreśla, z czystej miłości i pasji dla tej pracy. Jego pozytywna energia zjednała mu przez lata wielu wiernych klientów.

  • Praca na Halach Targowych to dla wielu sprzedawców już długa tradycja rodzinna. Zdzisław Dunajski, sąsiad Pana Marka, związany jest z Halami Targowymi już od 18 roku życia (1983 r.), kontynuując tradycje kupieckie po swojej mamie i babci.
Fotografie autorstwa, mi.in:
  • Agnieszki Bladzik - konkurs fotograficzny "Zakupy z ludzką twarzą" 2018 r.
  • Michała Kamińskiego - konkurs fotograficzny "Makrofotografia placu targowego" 2017 r.