Gdyńskie Kwiarciarki

Kolorowy uśmiech z Hal Targowych

Stoiska z kwiatami to nieodłączny element krajobrazu Hal Targowych w Gdyni. Dzięki swojemu dogodnemu położeniu plac przed Halami jest najpopularniejszym i najlepiej zaopatrzonym w świeże kwiaty miejscem w Śródmieściu Gdyni, z którego chętnie korzystają mieszkańcy, turyści, hotele, kawiarnie, biura czy restauracje.  "Prowadzimy sprzedasz kwiatów praktycznie przez cały rok. Okazją są nie tylko święta czy imieniny. Kwiaty to symbol szczęścia, radości, najczęściej nimi obdarowujemy osoby przez nas kochane, chyba dlatego w Gdyni kwiaty są tak popularne". Przykładowe stoiska z kwiatami na Placu Targowym:
  • Grzegorz Gorecki - prowadzi stoisko  z kwiatami przy Placu Targowym i Hali Łukowej. Na stoisku klientów obsługuje zawsze uśmiechnięta Pani Magda (widoczna na górnej fotografii)jedna z najmłodszych gdyńskich kwiaciarek.
  • Kwiaty H. i P Liniewscy  - jako jedni z nielicznych sprzedają kwiaty z własnej hodowli, dzięki czemu tylko tutaj wiosną można znaleźć niezwykle bogaty wybór tulipanów, w tym rzadko spotykane gatunki jak queensland, yellow spider czy ballerina. Kwiaty sprzedawane sezonowo - wiosną głównie żonkile, tulipany, bratki, a latem i jesienią lilie i chryzantemy.

  • Dana - Danuta Słowy  - na Halach Targowych od 22 lat. W ofercie świeże kwiaty takie jak np. róże, goździku, gerbery czy irysy, ale także cieszące się dużą popularnością wśród klientów sztuczne słoneczniki. 

  • Danuta Kaczmarek  - bogaty wybór m.in. róż, gerberów i tulipanów w różnych kolorach, a także chryzantemy i tulipany. W ofercie również gotowe wiązanki.

  • Aleksandra Grzybek - kontynuuje tradycje rodzinne w handlu kwiatami, sięgające początków powojennej historii Hal Targowych. Bardzo duży wybór cieszących się największą popularnością wśród klientów róż oraz inne kwiaty.