Premiera "Gdynia, Północne Kaszuby zawsze w smak" oraz konferencja prasowa Forum NORDA w miejskich Halach Targowych

9 listopada, w miejskich Halach Targowych została zorganizowana specjalna, kulinarna edycja konferencji prasowej, w ramach wspólnych przedsięwzięć porozumienia Forum NORDA. 

Konferencja promująca nowe wydawnictwo flagowe Forum NORDA - przewodnik kulinarny "Gdyni, Północne Kaszuby zawsze w smak", była także okazją do zaprezentowania szersze oferty produktów oraz wyróżników kulinarnych z terenu gmin Forum NORDA. Kilkanaście zaproszonych stoisk kulinarnych, w tym z udziałem kaszubskich gospodyń oraz lokalnych i regionalnych wytwórców produktów tradycyjnych, zbudowało atmosferę prawdziwego święta, w którym uczestniczyli zarówno liczni klienci hal targowych, jak i przedstawiciele samorządów gmin NORDA.

W czasie wydarzenia szef restauracji Fedde Bistro - Pan Jacek Fedde, przeprowdził pokaz gotowania na żywo połączony z możliwością degustowania przyrządzonych potraw i dań kuchni kaszubskiej, (w tym zupy rybnej). 

Punktem kulimacyjnym konferencji była prezentacja przez wice prezydent miasta Gdyni Katarzynę Gruszecką - Spychałę, nowego, wizerunkowego wydawnictwa zatytułowanego "Gdynia i Północne Kaszuby zawsze w smak". Wydawnictwo jest dostępne w wersji drukowanej oraz elektronicznej. 

Jedną z atrakcji wydarzenia, był także spacer poznawczo-degustacyjny po zespole miejskich Hal Targowych, w tym Placu Targowym, Hali Płaskiej (mięsnej) oraz Hali Rybnej. 

Link do pobrania broszury w wersji elektronicznej.