Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Mieszkanie | biuro z kwiatem" Hale Targowe w Gdyni

Temat fotograficzny #greenoffice #greenplace ma za zadanie promować zielone miejsca pozytywnie oddziaływujące na człowieka. Istotna jest narracja roślin, kwiatów w kompozycji całości we wnętrzach – jako dobrych przykładów projektowania przestrzeni biur/mieszkań.

Zabawa z aparatem zaangażowała uczestników w subiektywne odkrywanie "zielonych elementów" przestrzeni prywatnych i publicznych.

W przekazie fotograficznym uchwycono kolorystykę i pokrój kwiatów, roślin. Niektóre prace zwróciły również uwagę na zieleń stanowiącą tło obrazu: gęsty las na drugim planie, którego widok poprawia samopoczucie, wpływa na kreatywność i odpręża.

Walory artystyczne zgłoszonych kadrów skupiły się na rytmicznej kompozycji całości, w tym na różnych wariantach form roślinnych - jako zintegrowanych elementach estetycznych wnętrza. Fotografie wykonane metodą czarno-białą udowodniły, że w atrakcyjny, kontrastowy sposób można zaznaczyć wyjątkowość roślin: wyrazisty, charakterystyczny pokrój vs. narracja melancholijnego tła.

 

Organizator wraz z zaproszonymi gośćmi (edukatorzy, artyści zaangażowani w atrakcje wydarzenia "Dzień Kreatywny" Hal Targowych w Gdyni, 22.05.21 r.) podjęli decyzję o wyłonieniu zwycięzców:

 

I miejsce - autorka Monika Michałek

II miejsce - autorka Ewa Morzuch

Wyróżnienie - autorka Julia Motylińska

 

Serdecznie gratulujemy!