Dzień Kreatywny Hal Targowych w Gdyni

 

// Warsztat sitodruku//26 listopada

Zapraszamy na warsztaty sitodruku z Pracownią Sita Suzito w ramach Dnia Kreatywnego Hal Targowych w Gdyni!

Czas: 26 listopada 2022; 10.00- 12.30
Start: podziemie pod Halą Płaską, pracownia Sita Suzito (alejka Halo Kultura)-  box 511 i 512

Prowadzenie: Pracownia sitodruku SUZITO- mała artystyczna drukarnia otwarta dla sympatyków kultury i sztuki. Jest częścią kompleksu otwartych pracowni artystycznych Halo Kultura działających w podziemiach Miejskich Hal Targowych w Gdyni - bardzo blisko Dworca PKP Gdynia Główna 

Udział bezpłatny.

Z nami nie będziesz się nudził! W miejscu, gdzie sitodruk i sztuka budują trójmiejską kulturę - zrealizujesz się twórczo i nawiążesz ciekawe kontakty. Sitodruk polega na przecieraniu farby przez szablon (sito) na dowolną płaską powierzchnię. Drukować możemy na papierze, tkaninie, drewnie czy betonie. Sito do celów artystycznych rozsławił w połowie ubiegłego wieku Andy Warhol. Dziś sitodruk to głównie domena street art'owców, grafików oraz ilustratorów. Podczas zajęć zapoznasz sięz pracą małej artystycznej drukarni, dowiesz się na czym polega technika sitodruku oraz wydrukujesz nakład jednej grafiki. Każdy z uczestników otrzyma pod nadruk dobry jakościowo papier oraz eco torbę. Serdecznie zapraszamy!

ZAPISY: https://app.evenea.pl/event/warsztatysitodruku/

//Warsztaty teatralne//26 listopada

Zapraszamy na warsztaty teatrzyku  z Otwartą Pracownią Ślad w ramach Dnia Kreatywnego Hal Targowych w Gdyni!

Czas: 26 listopada 2022; 11.00- 13.00
Start: podziemie pod Halą Płaską - alejka Halo Kultura, box. 320

Prowadzenie: Magdalena Błeńska i Klaudia Jarecka- Świeca, niepoprawne entuzjastki kultury opartej na współdziałaniu. W Halo Kulturze prowadzą Otwartą Pracownię Ślad - kreatywną przestrzeń działań społeczno- kulturalnych, przede wszystkim dla dzieci. Prowadzą działania integrujące i aktywizujące mieszkańców, szczególnie mające na celu zwiększenie dostępności kultury oraz poczucia sprawczości dzieci i młodzieży.

Udział bezpłatny.

Za oknem jesienna szaruga. Dzień krótki, a wieczory i noc długa. Co robić, gdy dopada Cię nuda? Czy odstawić
w kąt elektronikę się uda? Co powiecie na teatrzyk domowy ? Taki własny, więc zupełnie wyjątkowy. 
W sobotnie przedpołudnie zapraszamy dzieci na ostatni w tym roku Kreatywny Dzień na Halach Targowych. Tym razem duet z Otwartej Pracowni Ślad zaprasza do wspólnego wykonania kartonowych teatrzyków i papierowych postaci, które uczestnicy zabiorą ze sobą, aby później w rodzinnym gronie rozbudowywać je i tworzyć niezliczone historie, odgrywając spektakle teatralne według własnego scenariusza. W sam raz na długie, jesienne wieczory. Dobra zabawa gwarantowana:)

 

ZAPISY: https://app.evenea.pl/event/warsztatyteatrzyku/

 

 

//Warsztaty ceramiki//26 listopada

Zapraszamy na warsztaty ceramiki dla dorosłych"Naczynia na jesienne plony" do pracowni ceramiki "Nodobra" w ramach Dnia Kreatywnego Hal Targowych w Gdyni! 

Czas: 26 listopada 2022; 10.00- 12.00
Start: podziemie pod Halą Płaską - alejka Halo Kultura, box. 519

Prowadzenie: Alicja Nowicz - artystka, która nie znalazła się tam przypadkowo... Jest zagorzałą fanką Hali Targowej i obecnie buduje ceramiczną fontannę która na niej stanie. Prowadzi pracownię NODOBRA-  pracownia ceramiki i małych form rzeźbiarskich. Zajmuje się warsztatami dla dzieci, młodzieży i dorosłych-, gdzie lepim w glinie, szkliwi i pobudza do eksperymentowania.

W czasie warsztatów Alicja podzieli się z Wami swoją pasją do Hali, a warsztaty zaczną się od krótkiego spaceru po niej w celu zebrania inspiracji. Następnie wykonamy naczynia na produkty rolne, napary czy inne artykuły do nabycia na targowisku. Na początku nauczymy się trzech podstawowych typów formowania z gliny i każdy wybierze swoją metodę na stworzenie pracy. Im większa swoboda tym lepiej- niech każda praca będzie odbiciem kreatywności kupców hali gdzie każde stoisko jest indywidualne i przeciwstawia się korporacyjnym trendom.

Udział bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

ZAPISY: https://app.evenea.pl/event/warsztatceramiki/

Wydarzenie na fb: https://fb.me/e/342wFGE40

 

Organizator: Agencja Rozwoju Gdyni/ Miejskie Hale Targowe