Konkurs na Gdyński Przysmak - wystartował, do 22 września zgłoszenia przepisów, receptur wraz ze zdjęciem

Szlak Kulinarny Centrum Gdyni już po raz czwarty zaprasza wszystkich pasjonatów gotowania do udziału w konkursie na Gdyński Przysmak. Tym razem niech inspiracją będzie obfite bogactwo lasu i ogrodu przełomu lata i jesieni. Lubisz eksperymentować w kuchni? Wiesz jak połączyć leśne grzyby, borówki czy jałowiec w oszałamiającą oprawę do mięsa czy ryb? Potrawy z warzyw z Twojego ogródka tak oczarowują, że dokładek nie ma końca? Ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

Od 9 września wystartowała czwarta edycja KONKURSU NA GDYŃSKI PRZYSMAK. Każdy, kto wymyśli i prześle autorski przepis na gdyńskie danie - z darów lasu, czy warzyw - wraz z jego zdjęciem, może zostać zwycięzcą naszego konkursu. Hale Targowe w Gdyni są Partnerem konkursu, zaś laureatów zaprezentujemy w naszej e-galerii oraz dodatkowo wyróżnimy prezentem - niespodzianką.

Nim jednak przystąpicie do kulinarnej przygody, warto poszukać inspiracji w gdyńskim rodowodzie. Niech obfitość lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, oferta sprzedawców Hal Targowych w Gdyni, w tym zbieraczy runa leśnego z Placu Targowego oraz płody lokalnych, gdyńskich ogródków i ogrodów staną się dla Was cenną inspiracją. Danie powinno oszałamiać aromatem, smakiem i wyglądem. Nie zwlekaj więc i podziel się z nami swoją kulinarną pasją, a być może to właśnie Twoje danie podpije kubki smakowe szefów kuchni gdyńskich restauracji i zagości na gdyńskich stołach!

  • Przepisy, koniecznie ze zdjęciem, można przesyłać do 22 września.

 

 

Uroczyste ogłoszenie zwycięzców konkursu nastąpi w niedzielę 28 września podczas VI Weekendu Kulinarnego Gdyni. Wyboru 3 najlepszych przepisów dokona specjalna komisja smakoszy gdyńskich. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. 

 

Aby wziąć udział w Konkursie, należy przepis wraz ze zdjęciem przesłać na projekty(at)arg.gdynia.pl lub do siedziby organizatora - Agencji Rozwoju Gdyni - na adres al. Zwycięstwa 96/98, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny budynek H, 81-451 Gdynia do dnia 22 września  - decyduje data stempla pocztowego.

Nagrodami w Konkursie są:

  • I nagroda – voucher do sklepu wnętrzarskiego o wartości 400 PLN
  • II nagroda – voucher do sklepu wnętrzarskiego o wartości 200 PLN
  • III nagroda – książka kucharska i pamiątki Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni

Regulamin Konkursu